Технологія укладання

10.03.2022 15:37
Технологія укладання та монтаж бітумної черепиці

Технологія укладання та монтаж бітумної черепиці «Акваізол»

Ще вчора дахи більшості сучасних котеджів виблискували на сонці хвилястими листами металочерепиці, не залишаючи шансів іншим матеріалам конкурувати з дорогим і модним покриттям. Сьогодні все частіше можна побачити елегантні скати з площинами, які плавно переходять одна в іншу. Оригінальні, але не зухвалі, вони надають неповторний і вишуканий стиль кожному будинку. Все це - м'яка бітумна черепиця, або ґонт – один з найпопулярніших покрівельних матеріалів сучасної Європи.

 

Вибираємо бітумну черепицю

Функціональні достоїнства ґонтової покрівлі важко переоцінити. Це, насамперед, - довговічність, невибагливість в обслуговуванні, відсутність шуму під час дощу, стійкість до вітрового навантаження.

М'яка черепиця  утворює суцільний килим, що саме по собі є гарантією гідроізоляції. Витрати на облаштування ґонтової покрівлі відносно невеликі і легко прогнозовані. Невисока питома вага матеріалу дозволяє використовувати полегшені кроквяні конструкції.

Бітумна черепиця практично безвідходна і годиться як для простих поверхонь, так і для покрівель, що містять складні архітектурні елементи. Різноманітність форм і колірних рішень дозволяє досягти єдиного у своєму роді ефекту для кожної споруди.

 

Бітумна черепиця «Акваізол»

З 2003 року, Завод «Акваізол» випускає дві геометричних форми бітумної черепиці – «Мозаїка» і «Акцент».

Черепиця складається з міцної скловолокнистої основи, просоченої модифікованим бітумом. Склад компаунда спеціально підібраний для наших кліматичних умов, що характеризуються циклічними змінами в широкому діапазоні.

Гідрофобне базальтове посипання не тільки надійно захищає черепицю від сонячних променів, але і є прекрасним декоративним елементом. Спеціальна технологія забарвлення і нанесення посипання забезпечує незмінність зовнішнього вигляду покрівлі з плином часу.

Нижня поверхня являє собою самоклеючий шар, що дозволяє досягти абсолютної герметичності. Процедура монтажу бітумної черепиці проста і відносно нетрудомістка.

Завод «Акваізол» гарантує стабільність фізико-механічних властивостей черепиці протягом 25 років. Відповідність світовим стандартам якості і приваблива ціна роблять бітумну черепицю «Акваізол» доступною широкому колу забудовників.

Не рекомендується виконувати укладання бітумної черепиці при температурі нижче +5 °С

Рекомендується ознайомитися з відео-рекомендаціями з монтажу бітумної черепиці «Акваізол»

1. Вентиляція

Для ефективної вентиляції покрівлі, необхідно мати три основних елементи::

  • • канали для припливу повітря (розташовані в нижніх частинах покрівлі);
  • • канали над теплоізоляцією (для циркуляції повітря);
  • • витяжні канали (у верхній частині покрівлі).
Основа для покрівлі

2. Основа для покрівлі

Основа для покрівлі має бути рівною, міцною, добре провітрюваною. В якості основи може бути використана вологостійка фанера, OSB-3 плита або суха шпунтована дошка. Листи OSB-3 монтуються в "шаховому" порядку, з розбіжкою швів. Між листами залишають зазор 3-4 мм для компенсації теплового розширення. Перепад по восоті не повинен перевищувати 2 мм.  Товщина основи вибирається залежно від відстані між кроквами.

Основа для покрівлі

3. Підкладковий шар

Облаштування покрівлі починають з укладання підкладки – бітумно-полімерного рулонного матеріалу підкладковий килим СХ-1,5 або ПЕ-1,5 вгору піском, вниз плівкою. Необхідно укласти підкладковий шар на карнизні звиси, на торцеві частини покрівлі, в розжолобках і на кониках.

Підкладковий шар

4. Підкладковий шар на пологих площинах

При ухилі покрівлі менше 1:3, підкладковий шар укладається по всій поверхні покрівлі. Підкладковий шар укладається знизу-вгору з нахлестом не менше 10 см, краї фіксуються спеціальними покрівельними цвяхами з інтервалом 20 см шви герметизуються бітумною мастикою «Акваізол».

Підкладковий шар на пологих площинах

5. Карнизні ґонти

Поверх підкладки, на карнизні звиси, укладаються карнизні металеві планки з нахлестом 5 см. Карнизні планки прибиваються покрівельними цвяхами зигзагоподібно з інтервалом 10 см. Укладання карнизних ґонтів (розмір плитки 1,0 х 0,25 м) проводиться без нахлесту.

Перед монтажем видаліть захисну плівку і закріпіть покрівельними цвяхами з інтервалом 20 см.

В якості стартової смуги застосовуйте коньково-карнизну черепицю (рис. 5а) або гонт з відрізаними пелюстками (рис. 5б).

Карнизні ґонти

6. Фронтонний звис

У розжолобках укладається спеціальне рулонне покриття. Матеріал кріпиться до основи покрівельними цвяхами і промащується бітумною мастикою «Акваізол».

Фронтонний звис

7. Ендовий килим

У розжолобках укладається спеціальний ендовий килим. Рулонні матеріали кріпляться до основи покрівельними цвяхами і промащуються покрівельною мастикою.

Ендовий килим

8. Розмітка схилу

Зробіть розмітку схилу квадратами 1 х 1 м. Це допоможе вирівняти «малюнок» при монтажі.

Розмітка схилу

9. Укладання ґонту

Монтаж першого ряду рекомендується проводити від центру схилу. Для прискорення роботи в жаркий період можливе укладання декількох ґонтів без зняття плівки і фіксацією степлером по верхньому краю. Потім плівка знімається, а ґонти прибиваються покрівельними цвяхами.
Щоб уникнути колірних відхилень укладайте ґонти упереміш з 4-5 упаковок одночасно.

Укладання ґонту

10. Монтаж ґонту

Монтаж слід виконувати діагональними або вертикальними смугами зі здвигом в півпелюстки, з урахуванням розмітки.

Ґонт кріпиться чотирма покрівельними цвяхами на відстані 2 см від верхнього краю канавок при ухилі покрівлі до 45 градусів (рис. 10а).

При ухилі більше 45 градусів кожен ґонт кріпиться шістьма цвяхами (мал. 10б).

Монтаж ґонту

11. Зазор між ґонтами

Рекомендується робити зазор між сусідніми ґонтами 1,5-2 мм і напуск пелюстками на нижній ґонт 2-3 мм.

Зазор між ґонтами

12. Стикування ґонту з розжолобком

У розжолобках ґонти обрізаються таким чином, щоб на дні розжолобку залишилася відкрита смуга шириною 15 см. Щоб не пошкодити килим розжолобку під час обрізки ґонту, необхідно підкласти під ґонт дошку. Краї ґонту необхідно проклеїти покрівельною мастикою вздовж лінії різання на ширину не менше 10 см.

Стикування ґонту з розжолобком

13. Примикання ґонту до вертикальної поверхні

У місцях примикання зі стіною необхідно прибити трикутну рейку. На неї заводиться бітумна черепиця. Зверху заводиться смуга ендового килима з проклеюванням покрівельною мастикою. Верхня частина примикання закривається металевим фартухом. Димові та інші труби, схильні до нагрівання, необхідно теплоізолювати.

Примикання ґонту до вертикальної поверхні

14. Монтаж коника

На коник і ребра покрівлі монтуються коньково-карнизні черепиці (рис. 14а) або окремі пелюстки ґонту (рис. 14б). Укладання коника починайте з боку протилежного переважному напрямку вітру. Укладання ребер ведіть знизу вгору, фіксуючи коньковую черепицю чотирма цвяхами, з нахлестом 5 см.

Монтаж коника
Завантажити

Після завантаження для перегляду PDF-файлу потрібен Adobe Acrobat Reader.