19 Березня 2021
ЗАПИТУВАЛИ? ВІДПОВІДАЄМО!

Нещодавно ми зіткнулися з питанням, яке вкрай рідко виникає в нашій діяльності, але ми вважаємо, що воно дуже важливе і потребує детального обговорення.

Зверніть увагу на зображення покрівлі нижче (малюнок №1).

Гнучка Черепица Рисунок 1

 

У зоні, зазначеній квадратами і позначеній червоними стрілками ви можете побачити, що бітумна черепиця пішла хвилями. Це може наштовхнути на думку, що дана черепиця була неякісною, а тому згодом привела до такого негативного результату. Фахівці відділу якості заводу «Акваізол» дають розгорнуту відповідь на питання про те, що призвело до такого результату. Аналізуючи надану фотографію покрівлі (зміна перспективи фотографії та зіставлення відстані між хвилями з урахуванням масштабу), можна побачити, що характер, форма і розташування хвиль на схилі даху повторюють ділянки стиків OSB-плит (присутні навіть горизонтально орієнтовані хвилі).

В чому причина?

Річ в тому, що при постановці на об'єкт OSB-плита має мінімальну вологість, обумовлену технологією її виготовлення і зберігання як на малюнку №2

https://translate.googleusercontent.com/image_1.jpeg

 
 

Звичайно, вологість матеріалу нової плити значно нижче вологості навколишнього повітря.

Але, оскільки вологість повітря значно більше, ніж вологість плитки, під час експлуатації вміст вологи в плиті підвищується, доки не досягне рівноваги з рівнем вологи в навколишньому повітрі. Це призводить до зволоження і лінійного розширення OSB.

Плити, завдяки залишеним між ними зазорам, мають можливість переміщення і, як наслідок, схильні до виникнення «хвиль» на гонтах бітумної черепиці уздовж коротких (більшою мірою) і довгих сторін плитки. Ось так, як на малюнку №3.

https://translate.googleusercontent.com/image_2.jpeg

 
 

Рекомендації для запобігання появи такого дефекту на даху:

  • ⦁  Попередня витримка (кондиціонування) OSB-3 плити перед монтажем. Плити OSB повинні зберігатися поза приміщенням протягом 1-2 тижнів, піддаючись впливу атмосферного повітря. При цьому необхідно вкривати їх від опадів, а між листами прокладати рейки для доступу повітря до всіх частин листа.
  • ⦁  Використовувати для монтажу не цілі листи OSB-3, а розрізати їх на більш дрібні фрагменти, наприклад, по довгій стороні (2500 мм) на частини по 0,5 метра, що істотно знизить лінійне розширення кожного окремого фрагменту та зробить неможливим утворення хвиль.
  • ⦁  Залишати між фрагментами OSB-3 проміжок не менш 5 мм.
-------------------------------------------------------------

Акваізол – репутація, перевірена часом!

м